Bir Gece Konaklamalı Aydın Çıkışlı Turlar

Aydın çıkışlı turlar arasında bir gece konaklamalı olan seçenekler birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Gidilen yerin tadını çıkarmak ve her yeri gönlünüzce gezebilmek için konaklama seçeneğini değerlendirmeniz güzel bir tatil yapmanızı da sağlar. Bir gece konaklamalı olan tur seçenekleri oldukça fazladır. Yakın bölgelere gidebileceğiniz gibi doğu illerini de tercih edebilirsiniz. Mükemmel manzaralar ve en güzel tabiat harikaları bu turlarla sizleri beklemektedir.

Bir Gece Konaklamalı Aydın Çıkışlı Turlar
Bir Gece Konaklamalı Aydın Çıkışlı Turlar

Aydın ilimize yakın konumda olan Çanakkale, İstanbul, Şile, Ağva, Yedigöller, Ormanya, Kapadokya gibi yerler bir gün konaklama seçeneğine sahiptir. Eğer doğu illerini görmediyseniz Diyarbakır, Mardin, Gaziantep, Şanlıurfa gibi illerimizi gezerek yörenin güzelliklerini keşfedebilir ve farklı lezzetleri tatmak için gurme turlarına katılabilirsiniz.

Bir Gece Konaklamalı Gurme Turları

Gurme turları yöresel lezzetleri tadabilme fırsatını size sunmaktadır. Birçok kişi gittiği illerin kendine ait olan lezzetlerini ve ünlü yemeklerini tatmak ister. Mesela Diyarbakır Mardin gurme turunda kebap ve künefe gibi mükemmel lezzetleri yerinde yiyebilirsiniz. Gaziantep turuna katılanlar bu ilde meşhur olan Beyran çorbasının tadına bakabilir. Bu çorba kuzu etiyle yapılır. Et haşlanarak didiklenir. Et suyuna pirinç eklenip haşlanır. Çorbanın daha lezzetli olması için sarımsak, karabiber, pul biber ve tereyağı konulur.

Aydın çıkışlı turlar doğunun yöresel lezzetlerini size sunacaktır. Damak tadına düşkün olanlar bu turlara oldukça fazla ilgi duymaktadır. Ciğer şiş, katmer, haşhaş kebabı, çağ kebabı, lahmacun, Antep baklavası ve ağzınızı sulandıracak daha birçok lezzet sizi beklemektedir.

Bir Gece Konaklamalı Tarihi Turlar

Ülkemizde tarihi zenginlikler oldukça fazladır. Buna en güzel örnek Çanakkale ilimizdir. Kilitbahir, 57.Alay Şehitliği, Seyit Onbaşı, Şehitler Abidesi, Anzak Koyu, Conk Bayırı, Alçıtepe gibi tarihi yerler Çanakkale turu ile gezilir. İstanbul’da da tarih meraklıları için birçok yer bulunur. Dolmabahçe Sarayı, Eyüp Sultan Camisi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı, Mısır Çarşısı gibi yerleri İstanbul turu ile gezebilirsiniz.

Aydın çıkışlı turlar hem gezip görme hem de yöresel lezzetleri tatma ihtiyaçlarınızı karşılayacak seçeneklere sahiptir. Bir gece konaklamalı olan turları inceleyerek mükemmel bir hafta sonu tatili geçirebilirsiniz. Bu turların kalkış yerleri Aydın, Denizli, Nazilli ve İzmir’dir.