Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları ile Gezilecek Yerler

Aydın çıkışlı Karadeniz turları ile oksijeni bol yeşilin yüzlerce tonunu içeren sayısız tarihi ve doğal güzellikleri ile gezilecek birçok rota bulunmaktadır. Türkiye’de büyük ilgi gören Karadeniz Bölgesi insanların hayatında bir defa da olsa mutlaka görmesi gereken bölgelerden biridir. Çoğu aylarda yağışlı iklime sahip olan Karadeniz, gezilip görülürken serin bir hava bulunabilir. Tarihle ilgilenen bireyler Karadeniz’de tarihi mekanları, doğa ile iç içe vakit geçirmeyi sevenler ise doğal güzellikleri gezebilirler.

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları ile Gezilecek Yerler
Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları ile Gezilecek Yerler

Turlara eşlik eden rehberler sayesinde merak ettiğiniz tüm bilgileri öğrenme imkanı bulabilirsiniz. Gezilecek olan rotalar planlandıktan sonra grup grup rehber eşliğinde geziye başlanır. Yöresel oyunları olan horon, hemen hemen her yerde karşılanabilen bir oyundur. Bölgeyi gezerken ummadığınız yerlerde horon oynayan topluluklara rastlayabilirsiniz.

 

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları ile Gezilecek Tarihi Yerler

Aydın çıkışlı Karadeniz turları ile düzenlenen programlarda gezilecek çok sayıda tarihi mekan bulunur. Tarihi yerler uzun yıllardan günümüze kadar bozulmadan gelmiştir. Karadeniz Bölgesi’nde günümüzde koruma altına alınan tarihi mekanlarda bulunur. Amasra Kemere Köprüsü, Bandırma Vapuru, Trabzon Ayasofya Camii, Zilkale, Sümela Manastırı, Trabzon Atatürk Köşkü, Giresun Kalesi gibi çok sayıda mimarî yapı bulunur.

Bölgenin tarihi yerlerini gezerken geçmiş yıllarda yaşayan uygarlıkların izlerine rastlamak mümkündür. Hırçın dalgaları ile insanların içinde çok farklı duygulara kapılmasını sağlayan bir bölgedir. Tarihi yerlerde giriş ücreti bulunan yerlere turlar sayesinde ücretsiz giriş sağlayabilir.

 

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları ile Gezilecek Doğal Güzellikler

Karadeniz’in tarihi güzelliklerinin yanı sıra çok sayıda eşsiz doğal güzellikleri de bulunmaktadır. Doğa ile vakit geçirmeyi sevenler ve huzura kavuşmak isteyenler gezilen yerlerde isteklerini gerçekleştirebilirler. Doğal güzellikler arasında Trabzon Uzungöl, Boztepe, Fırtına Deresi, Hamsilos Koyu, Ayder Yaylası, Elevit Yaylası, Gökgöl Mağaraları gibi çok sayıda güzellik bulunuyor.

Karadeniz’in farklı şehirlerinde yer alan bu güzellikler turların rotalarına göre gezilip görülebilmektedir. Palovit Şelalesi, Güzeldere Şelalesi, Mençuna Şelalesi Karadeniz’in en meşhur doğal şelaleleridir. Daha yüzlerce sayısız güzelliğe sahip olan Karadeniz Bölgesi konaklamalı gidildiğinde geniş zamanlı gezilme imkanı bulunur. Aydın çıkışlı Karadeniz turları sayesinde birçok imkandan ücretsiz bir şekilde yararlanılabilir. Sizler de kişisel aracınızla gitme imkanı bulamadığınız zamanlarda turları tercih edebilirsiniz.