Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları ile Abant Gölü

Aydın çıkışlı Karadeniz turları sayesinde Abant Gölünü ziyaret edebileceğinizi biliyor muydunuz? Bolu’nun muhteşem alanlarından biri olan ve mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri olan Abant Gölü, Marmara Bölgesinde en çok yerli ve yabancı turist çeken mekânlardan birisi olarak da bilinir. Günübirlik turlarda mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken Abant Gölü her yıl onlarca turiste kucak açmaktadır.

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları ile Abant Gölü
Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları ile Abant Gölü

Denizden yaklaşık olarak 1350 metre yükseklikte yer almaktadır. Göl yer altında meydana gelen tektonik çöküntüler ile oluşmuştur. Bunlar sonucunda ise büyük taş bloklarının bulunduğu geniş vadiler dolmaya başlamıştır ve doğal güzelliği ile büyüleyen Abant Gölü oluşmuştur.

 

Aydın Çıkışlı Turlar ile Abant Gölünde Keyifli Anlar

Birbirinden güzel renk tonlarıyla hem yaz aylarında hem sonbahar aylarında gezilmesi ve görülmesi değer olan Abant Gölüne Aydın çıkışlı Karadeniz turları ile sizler de katılabilirsiniz. Abant Gölüne gittiğiniz zaman piknik yapabilir, yerde ya da kamelyalarda keyifli zamanlar gerçekleştirebilirsiniz. Masalarla çevrili olan bölgede de mangal yapabilirsiniz.

Yürüyüş noktalarında doğa yürüyüşlerine çıkabilir ve parkın tabiatının keyfini çıkarabilirsiniz. Tertemiz havası ile ciğerlerinize bayram ettirecek olan Abant gölü, mükemmel fotoğraflar çekilmenize de olanak sağlar. Yaz kış fark etmeksizin birçok ziyaretçiyi kendine çeken Abant gezisiyle olta balıkçılığı dahi yapabilirsiniz. Günübirlik gezmeye son derece uygun bir tabiat alanıdır.

 

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turuyla Abant Gölü Doğallığı

Abant Gölü konaklama yapılabilecek niteliğe de sahiptir. Oldukça keyifli anlar geçirmenize yardımcı olan tam göl manzaraları Abant göl evleri mevcuttur. Odalarında ısıtma sistemleri bulunur ve uydu Tvleri ile film ve dizi keyfine de olanak sağlar. Açık büfe kahvaltılarıyla da dikkat çeken Abant göl evlerinde gönül rahatlığıyla uygun fiyatlar dahilinde konaklayabilirsiniz.

Aydın çıkışlı Karadeniz turları kapsamında gezip görebileceğiniz Abant Gölünde hem yeşilin hem sonbaharın her tonunu görmeniz mümkündür. Balıkçılıktan doğa yürüyüşüne çeşitli doğa aktivitelerini de hayata geçirebilirsiniz. Özel at binme alanlarında ata da binebilir ve günübirlik turun keyfini en üst düzeyde çıkarabilirsiniz. Yakınında bulunan kafe ve restoranlarında da kendin pişir kendin ye haricinde yemek tüketebilirsiniz.