Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları

Aydın çıkışlı Karadeniz turları oldukça fazla tercih edilir. Çünkü Karadeniz’de yer alan il ve ilçeler birbirinden güzel tabiat harikalarını size sunar. Mükemmel dağ, orman ve deniz manzaraları görenleri büyüler. Binlerce gezgin her yıl Karadeniz’in güzelliklerini keşfetmek ister. Eğer siz hala bu bölgeyi gezmediyseniz hemen harekete geçebilir ve en yakın tarihteki tur için yerinizi ayırtabilirsiniz.

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları
Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları

Samsun, Trabzon, Amasya, Ordu, Giresun, Rize gibi Karadeniz illeri en güzel manzaraları ile sizi beklemektedir. Yaz ve kış aylarında bu turlar düzenlenmektedir ama yaz ve ilkbahar ayları Karadeniz gezisi için daha uygundur. O yüzden de bu mevsimlerde tur gezilerine daha fazla rastlanır.

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları Farklı Gün Sayısına Sahip

Aydın çıkışlı Karadeniz turları konaklamalı olup farklı gün sayısına sahiptir. 1 gece, 3 gece ve 5 gece konaklamalı olan tur seçenekleri arasında karar verebilirsiniz. Doyasıya bir tatil yapmak ve çevreyi keşfetmek isteyenler uzun süre konaklamalı turları tercih etmelidir. Çünkü gezmeniz ve görmeniz gereken birçok yer bulunur. Bunlar da kısa zaman içinde bitmeyecektir. Gezi turlarında her gün ve her saat planlıdır. Zamanı en iyi şekilde değerlendirmeniz için iyi bir program sizlere sunulur.

Karadeniz sadece bitki örtüsü ve tabiat güzellikleriyle dikkat çekmez. Yörede tarihi ve turistik birçok yer bulunmaktadır. Özellikle tarih meraklılarının hoşuna gideceği yerleri profesyonel rehberle daha yakından tanıma şansına sahip olacaksınız. Gezmeniz gereken tarihi yerler nelerdir?

Aydın Çıkışlı Karadeniz Turları ile Tarihi Yerler

En güzel manzaralar, doğa güzellikleri ve temiz hava Karadeniz bölgesinde bulunur. Tabiatın farklı renklerini görebilme şansına sahipsiniz. Aydın çıkışlı Karadeniz turları ile tarihi yerleri de gezeceksiniz.

  • Samsun: İlk Adım Anıtı, Yabancılar Çarşısı, Gazi Heykeli, Bandırma Vapuru
  • Trabzon: Sümela Manastırı, Atatürk Köşkü Ayasofya Müzesi, Peristera Manastırı
  • Amasya: Kral Kaya Mezarları, Şehzadeler Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Amasya Kalesi, Amasya Saat Kulesi
  • Ordu: Atik İbrahim Paşa Camisi, Bolaman Kalesi, Hisarbey Köyü Kaya Mezarları
  • Rize: Kız Kalesi, Rize Kalesi, Hemşin Evleri
  • Batum: Aziz Andrew Heykeli, Tamara Taş Köprü, Orta Cami, Aziz Nicholas Kilisesi