Aydın Çıkışlı Batı Karadeniz Turları

Aydın çıkışlı Karadeniz turları, düzenlenen konsept ve gezilecek bölgeye göre değişiklik gösterir. Batı Karadeniz, Aydın’da yaşayan bireylerin severek katıldığı turlar arasındadır. Bu bölgeye düzenlenen turlarda Batı Karadeniz’in içinde yer alan şehirler, şehirlerin tarihi ve doğal güzelliklerini gezme imkanı sunulur. Lüks araçlar ile devam eden yolculuk esnasında araç içi ikramlıklar yolculuğu konforlu hale getirir.

Aydın Çıkışlı Batı Karadeniz Turları
Aydın Çıkışlı Batı Karadeniz Turları

Batı Karadeniz’e günübirlik ya da konaklamalı olarak düzenlenen tur programları çok sayıda hizmeti içerisinde barındırır. Sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri konaklamalı turlarda verilen hizmetler içinde yer alır. Batı Karadeniz’de düzenlenen tur ücreti içerisinde de bu imkanlar bulunur. Konaklamalı giden yolcular ek bir ücret ödemeden turlarını bitirebilirler.

 

Aydın Çıkışlı Batı Karadeniz’de Nereler Gezilir

Aydın çıkışlı Karadeniz turları Batı Karadeniz için düzenlendiğinde belirli bir rota üzerinde devam eder. Karabük-Safranbolu, Kastamonu-Valla Kanyonu, Bolu-Yedigöller Milli Parkı, Bartın-Amasra, Sinop, Zonguldak, Düzce illeri yer alır. İllerde yer alan en önemli tarihi mekanlar ve doğal güzellikler gezginlere imkanlar dahilinde sunulur. Yaz aylarında yapılan Batı Karadeniz turlarında Karadeniz’in sahil ve plajlarınsa tatil yapma imkanları da yer alır.

Batı Karadeniz’de günübirlik düzenlenen turlarda genellikle tarihi mekanlar ön planda yer alır. Konaklamalı gidilen turlarda ise geniş konfor sunan otellerde 1 geceden başlayan ve 6 geceye kadar süren konaklama imkanından yararlanılabilir. Konaklama günlerine göre tur fiyatlarında değişiklikler yaşanır.

 

Aydın Çıkışlı Batı Karadeniz Turuna Hangi Mevsimde Gidilir

Karadeniz Bölgesi Türkiye’de çoğu zaman yağışlı geçen bir iklime sahiptir. Bol yağış almasıyla beraber oksijen kaynakları oldukça fazladır. Aydın çıkışlı düzenlenen Karadeniz turları günümüzde çok sayıda talep almaktadır. Karadeniz’e her mevsim gidilebilme imkanı bulunur. Fakat aşırı yağışlı havayı sevmeyen bireyler ve gezerken daha rahat hissetmek isteyenler tercihlerini yaz mevsiminden yana kullanabilirler.

Özellikle Karadeniz’in mavi sularında serinlemek isteyenler, plajlarında güneşlenerek keyifli zamanlar geçirmek isteyenler temmuz ve ağustos aylarını tercih edebilirler. Her mevsimde ayrı güzellikleri ile ön plana çıkan Karadeniz Bölgesi turizme büyük katkı sunmaktadır. Kendi şartları ile gezip görme imkanı olmayanlar Aydın çıkışlı Karadeniz turları sayesinde tüm güzelliklerini görebilirler. Geniş yaş kapasitesine uyumlu tur çeşitleri ile dileyen herkes Karadeniz’i gezebilir.